Kurumsal


50 Yılı Aşan bir Tutku Bizimkisi...

Türk sofralarının vazgeçilmez lezzetlerinden helva ve reçel çeşitleri bundan yaklaşık 50 yıl önce Yönetim Kurulu Başkanımız Metin Boztoprak tarafından “Metin” markası ile tüketicilerin beğenisine sunulduysa da aslında tarihçemiz bundan tam 4 kuşak öncesine dayanmaktadır. Metin Helva’nın asırlık birikim ve tecrübeyle zaman içinde büyüyen üretim kapasitesi yepyeni çeşitlerle zenginleşerek günümüze ulaşmıştır.

Lezzeti Dünya’nın Dilinde...

Üretim kapasitemiz bugün helvada 10 bin, reçelde 9 bin, pekmez ve tahinde ise 8 bin tona ulaşmış durumda. Afyonkarahisar’da ileri teknolojiyle donatılmış entegre tesislerimizde kaliteden taviz vermeden ürettiğimiz ürünlerin büyük bir kısmını ihraç ediyor, dillere destan geleneksel Türk lezzetlerini 3 kıtada 28 ülkeye taşıdığımız ve gurur verici tepkiler aldığımız için mutluluk duyuyoruz.

Ürünlerimizin güvenilir olmasına en az lezzeti kadar önem veriyoruz…

Ürünlerimizin lezzeti gibi güvenilir ve sağlıklı olmalarını da A’dan Z’ye denetleniyoruz. Uyguladığımız Gıda Güvenliği politikası çerçevesinde en güncel teknolojiyi takip ederek alanlarında uzman olan bilinçli çalışanlarla, üretimimizi maksimum hijyenik koşullarda sürdürüyoruz. 2005 yılından beri ISO-9001 Kalite Yönetim Sistemi,ISO- 22000 Gıda Güvenliği Yönetimi Sistemi standartlarını uyguluyoruz. TSE yanı sıra HELAL ve KOSHER sertifikalarına da sahibiz.

Bugün olduğu gibi yarın da insan sağlığını en önde tutarak, ilgili gıda mevzuatına uygun üretim yapacağımızı, teknolojik gelişmelere paralel olarak üretim koşullarımızı sürekli iyileştireceğimizi taahhüt ederiz. Çünkü bizim için sizin güveniniz olmazsa olmaz!