Kurumsal

Firma Profili

Asırlık Birikim ve Tecrübe...

Geleneksel Türk sofralarının eskimeyen tatları, Metin Helva ve Reçelleri'nde dört kuşaklık bir deneyimin ışığında özenle üretilmektedir.

1970 yılında Yönetim Kurlu Başkanımız Sayın Metin BOZTOPRAK tarafından kurulan Metin Helva ve Reçelleri bugün itibariyle 110 çeşit ürünüyle tüketiciye ulaşmanın gururunu taşımaktadır.

Boztoprak A.Ş. tarafından 1970 yılından bu yana ''METİN'' markasıyla tüketiciye sunulan helva ve reçel çeşitlerinin üretimi, kuruluşun Afyon'da bulunan 15.000 m² açık, 7.200 m² kapalı alana sahip tesislerinde gerçekleştirilmektedir.

Yılda 6.500 ton helva, 4.000 ton tahin, 6.000 ton reçel, 2000 ton pekmez üretimiyle toplam 18.500 ton üretim kapasitesi ve 150 çalışan personele sahip bir kuruluştur. Üretilen ürünlerin büyük bir bölümü dünyanın çeşitli ülkelerine ihraç edilmektedir.

Türkiye Helva ve lokum ihraç listesinin başında yer alan Almanya, Belçika, ABD, Fransa, İngiltere, Danimarka, Norveç, Libya, Cezayir gibi ülkelere sunduğumuz geleneksel lezzetlerimizi, gıda sektörünün temeli haline gelen HACCP ve ISO–9002 sertifikamızın yanında TSE uygunluk belgemizin ışığı altında üretmekteyiz.

Ayrıca ürünlerimiz, “Tüm Tüketiciler Derneği”nin tavsiye ettiği ve desteklediği ürünler arasında yer almaktadır.

BOZTOPRAK GIDA, üretimini kalite ve hijyenden ödün vermeyen bir anlayışla gerçekleştirmektedir. Ayrıca firma güvenirliği, ürün güvenirliği, ürünün devamlılığı, ihtiyaca uygunluk, ürün ile verilen hizmetin en iyi şekilde sağlanması temel kriterleri oluşturmaktadır. Bunun bilinci içerisinde üretimini sürdürmekte olan BOZTOPRAK GIDA ürünleri, bu pazarda aranır duruma gelmiştir.

Kuruluşumuz teknolojik gelişmeleri yakından takip etmekte ve imalatında son teknolojide üretilen makineleri kullanmaktadır. Müşteri isteklerini en iyi şekilde karşılayabilmek için, düzenli olarak yaptığı piyasa araştırmaları ile üretimine yön vermektedir.

BOZTOPRAK GIDA SAN. VE TİC. A.Ş. sektörde en iyi olma hedefi ile yoluna devam etmektedir.